Mikołaj 2019 Sobota, 7 Grudnia 2019 Mikołaj 2019 Spotaknie ze św. Mikołajem w Sanktuarium czytaj więcej
Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok Poniedziałek, 18 Listopada 2019 Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok czytaj więcej

Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok

Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok

   Dnia 17 listopada po mszy św. o g. 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce odbyła się przepiękna II Wieczornica Zespołu Regionalnego Klimczok. Wieczornica zainaugurowała obchody 35-lecia powstania Zespołu, który swój jubileusz będzie obchodził w 2020 roku. Zespół wykonał pieśni patriotyczne w wyjątkowych aranżacjach. Stroje regionalne członków zespołu ubogaciły to piękne widowisko. W podniosłej, pełnej zadumy i refleksji atmosferze wszyscy zebrani mieli okazję prześledzić dzieje walki Polaków o odzyskanie swojego państwa, a także wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne. Frekwencja świadczyła o potrzebie takich spotkań, aby oddać szacunek narodowym bohaterom.

   To wydarzenie pozwoliło nam wszystkim przywołać w pamięci słowa świętego Jana Pawła II, iż wolność jest nam dana, ale i zadana. Ale nade wszystko nie zapominajmy o poświęceniu, trudzie i często najwyższej ofierze tych, którzy z ufnością, ale i drżeniem serca pozostawili nam w spadku ojczyznę wolną i niepodległą, gdyż, jak powiedział Józef Piłsudski „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Serdecznie dziękujemy zespołowi za wyjątkowe spotkanie.

... Kto modli się, z pewnością zwycięży każdą pokusę, nawet najsilniejszą. Kto się nie modli jest w niebezpieczeństwie następnego upadku ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.