Mikołaj 2019 Sobota, 7 Grudnia 2019 Mikołaj 2019 Spotaknie ze św. Mikołajem w Sanktuarium czytaj więcej
Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok Poniedziałek, 18 Listopada 2019 Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok czytaj więcej
Odwiedziło nas 58036 gości. Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości.
Intencje modlitwy

8 Grudnia 2019

Mateńko proszę Cię o spotkanie na mojej drodze właściwego człowieka ...przyszłego męża.

Sylwia

7 Grudnia 2019

O ZDROWIE DLA WNUKOW ,I BLOGOSLAWIENSTWO DLA MEZA I DZIECI ZIECIA I SYNOWYCH.

WANDA

5 Grudnia 2019

W intencji syna Wojciecha: o powrót do Boga i Kościoła, odwrócenie się od zła, światło Ducha Świętego i dobry wybór drogi życiowej.Zatroskana Grażyna

Zatroskana Grażyna

26 Listopada 2019

Dziękuję Najświętsza Matko nasza za otrzymane łaski. Nasza synowa szczęśliwie urodziła chłopca.Maleństwo i matka mają się dobrze. Proszę Cię Ukochana Matko o dalsze zdrowie i pomyślność dla tej młodej rodziny.

Urszula

23 Listopada 2019

O wybawienie Magdy I Dawida oraz ich dzieci od wszelkiego zła, aby Pani nasza nauczyła Nas prawdziwej miłości i rozwiązała wszystkie węzły i problemy, które oddzielają Nas od Boga oraz w intencjach wszystkich modlących się tutaj, teraz.

Dawid Chmielewski


Zobacz wszystkie intencje
Dodaj intencję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 8 grudnia 2019

1.     Wspólnota Salezjańska ze Szczyrku na Górce zaprasza na Mszę św. w intencji ofiar katastrofy, która miała miejsce w środę 4 grudnia w naszej miejscowości. Msza św. odbędzie się w Sanktuarium, w poniedziałek 9 grudnia o godz. 17.00. Doświadczając czegoś, co jest dla nas niepojęte, złączmy się we wspólnej modlitwie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, ufając, że jak każda Matka otrze łzy i ukoi nasze serca w obliczu tej tragedii, a Tym którzy zginęli wyjedna mieszkanie w Domu swojego Syna w niebie. Niech to nasze spotkanie przy Ołtarzu, gdzie Jezus Chrystus został dla nas,  by nas podtrzymywać  w pielgrzymce wiary, będzie umocnieniem naszej nadziei i pozwoli nam zrozumieć sens tego, co się wydarzyło. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy za ofiary katastrofy.

2.     Najbliższa rodzina ofiar katastrofy, która miała miejsce 4 grudnia, chciała za naszym pośrednictwem złożyć bardzo serdeczne podziękowania wszystkim służbom, osobom i instytucjom, które w jakikolwiek sposób starały się pomóc w czasie akcji ratunkowej. Za każdą pomoc, dobre słowo i modlitwę, niech Bóg przez przyczynę Matki Bożej Królowej Polski serdecznie wynagrodzi Swoim błogosławieństwem.

3.     Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. o  godz.  17-tej zgodnie z salezjańską tradycją będzie miało miejsce palenie listów do Niepokalanej. Po mszy św. przejdziemy w procesji do groty. Zachęcamy tak dzieci, jak i dorosłych, do podtrzymania tego pięknego  i wymownego zwyczaju.

4.     Zapraszamy do udziału w roratach, które w naszym Sanktuarium odprawiamy od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00.

5.     W duchu solidarności z najbardziej potrzebującymi, rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Zachęcamy też do nabycia poświęconych opłatków. Świece i opłatki można nabyć przy wyjściu z sanktuarium lub w zakrystii po każdej Mszy świętej.

6.     W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, z racji III. niedzieli miesiąca, podczas każdej Mszy świętej, modlitwą i specjalnym błogosławieństwem otoczymy małżonków obchodzących w miesiącu grudniu jubileusz lub rocznicę zawarcia Sakramentu małżeństwa.

7.     Przyjmujemy na msze święte na rok 2020.

8.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jak również kalendarza naszego Sanktuarium na nowy rok.

9.     Wszystkim życzymy owocnego i radosnego przeżywania czasu adwentu i  zapewniamy o naszej modlitwie przed Cudownym Obrazem naszej Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce.

Kalendarz liturgiczny

W piątek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji
W sobotę, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jan od Krzyża

... Dopóki można wykluczajmy nieporozumienia i idźmy nawet po trochu naprzód, ale systematycznie... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.