21 Stycznia 2021
Proszę o zgodę, wzajemny szacunek i miłość w naszej rodzinie. Proszę o zdrowie dla członków tej rodziny. Proszę o wytrwanie w miłości dla mnie i Władysława oraz o dar prawdziwej miłości dla moich dzieci.
RENATA DYMARZ
20 Stycznia 2021
O Boże Błogosławieństwo założenia rodziny i zdrowe dzieci
Ania
19 Stycznia 2021
Panie Jezu, Mamo Boża za wszystko przepraszamy, dziękujemy i błagamy żebyśmy my Karolina i Tomek na zawsze już byli razem, tak bardzo się kochali, byli sobie wierni i żebyście zawsze byli z nami. Karolina i Tomek
Karolina i Tomek
18 Stycznia 2021
W Bogu wiadomej intencji.
pielgrzym
18 Stycznia 2021
O dar regularnego dialogu, pojednania, przebaczenia i wzajemnego otwarcia serc między Natalią i Mikołajem. O usunięcie wszystkich przeszkód i węzłów istniejących między Natalią i Mikołajem. Bóg zapłać.
Natalia
Zobacz wszystkie intencje
Dodaj intencję
Oprawę muzyczną ustala się z Panem mgr Tomaszem Gronkowskim – organistą Sanktuarium.
Kontakt z organistą: e-mail: gronkowskitomasz@gmail.com , tel.:
607 980 698
- kontakt w dni powszednie od godz. 20.30. do godz. 21.30.
Odpowiadając na liczne zapytania odnośnie oprawy muzycznej Mszy świętej informujemy, że:
1. Msza święta jest Pamiątką Ostatniej Wieczerzy, Męki i śmierci Chrystusa na krzyżu. Śpiewy towarzyszące liturgii muszą odpowiadać jej sacrum i być skierowane ku Bogu, a nie ku ludziom.
2. Śpiewy liturgiczne wykonywane podczas Mszy świętej muszą posiadać zezwolenie władz kościelnych do ich użycia podczas liturgii, tzw. Imprimatur (podstawa prawna: Instrukcja o muzyce w świętej liturgii – Musicam sacram z dnia 5.03.1967 roku, Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski o muzyce liturgicznej po Soborze Watykańskim II z dnia 8.02.1979 roku). Prawnie wykluczone jest używanie jakichkolwiek piosenek liturgicznych, utworów muzyki popularnej, biesiadnej, filmowej, baśniowej, itp., które - oprócz tego, że takiego zezwolenia nie posiadają - to swoim charakterem i przeznaczeniem nie nadają się do wykonania podczas liturgii. Warstwa tekstowa utworów (użycie tekstu pobożnego, odniesień do Boga, słowa Alleluja, itp.) jest tylko jedną z wielu składowych dzieła muzycznego i nie decyduje o przydatności liturgicznej tych kompozycji.
3. Do wyboru jest repertuar chorału gregoriańskiego (który jest pierwszym i podstawowym śpiewem liturgicznym Kościoła rzymskokatolickiego) oraz tradycyjnych polskich pieśni kościelnych posiadających Imprimatur. Dopuszcza się zastąpienie niektórych pieśni utworami instrumentalnymi lub wokalno-instrumentalnymi z kręgu tzw. muzyki wysokiej (nieszczęśliwie nazwanej kiedyś „poważną”), na określonych zasadach:
a. utwór musi być przeznaczony wprost do użytku liturgicznego,
b. jeśli tak nie jest, utwór musi odpowiadać istocie obrzędu, któremu towarzyszy i nie posiadać charakteru (wybrzmienia) świeckiego.
4. Instrumentem akompaniującym do liturgii są organy, dopuszcza się udział instrumentów dętych i smyczkowych (z wyłączeniem instrumentów typowych dla muzyki rozrywkowej).
5. Muzyka w liturgii musi być wykonywana „na żywo”, niedopuszczalne jest odtwarzanie jej z urządzeń audiowizualnych i nośników elektronicznych.