




























20 Kwietnia 2025
Matko Boza prosze podaruj nam zdrowie,Otul plaszczem cudu uzdrowienia,Modl sie za nami.Blogoslaw nam i synom z rodzinami oraz wnuczentom.
Ewa i Jerzy
14 Kwietnia 2025
Proszę Cię Matko Boska oręduj za moim synem Sebastianem, oby się nawrócił, oby wrócił do swego małżeństwa. Boże zlituj się nad nami!
Julia
3 Kwietnia 2025
Proszę o modlitwę za wszystkich Księży i Parafian Sanktuarium Maryjnego na Górce w podziękowaniu za pomoc udzieloną mojemu mężowi Adamowi podczas niedzielnej Mszy Św. 30 marca. Barbara z Bydgoszczy
Barbara z Bydgoszczy
3 Kwietnia 2025
Proszę o błogosławieństwo dobrego życia oraz założenia rodziny dla Mateusza i Tomasza.
Mama
29 Marca 2025
Matko Boża proszę o zbawienie wieczne dla ś.p. Heleny Juzoń.
Ilona
Zobacz wszystkie intencje
Dodaj intencję
DOKUMENTY WYMAGANE PRZEZ PARAFIĘ W SZCZYRKU, aby ślub mógł się odbyć w Sanktuarium na „Górce”:
Do kancelarii parafialnej Parafii św. Jakuba Apostoła
St. w Szczyrku na, co najmniej, dwa tygodnie przed ślubem należy dostarczyć:
· Licencję do pobłogosławienia małżeństwa
· Dokumenty konkordatowe z USC (3 egzemplarze).
Dokumenty te należy dostarczyć w ramach godzin urzędowania kancelarii. Aktualne godziny urzędowania kancelarii są zamieszczone na stronie parafii: www.szczyrk.wiara.org.pl w zakładce duszpasterstwo.
DO SANKTUARIUM NIE NALEŻY DOSTARCZAĆ ŻADNYCH DOKUMENTÓW.
Dekret o przeprowadzenie rozmów Kanonicznych (spisanie protokołu).
Proszę zwrócić uwagę na pkt 10 Dekretu. Proboszczowie często odsyłają narzeczonych, aby spisali protokół w parafii, gdzie ma być zawarty ślub. Takiej możliwości prawnych nie ma w Sanktuarium w Szczyrku, gdyż to nie jest parafia lecz kościół zakonny. Bez wystawionej LICENCJI nie ma możliwości celebrowania mszy ślubnej w naszym Sanktuarium.
10. Jeśli narzeczeni mają słuszne powody, by zawrzeć małżeństwo w parafii innej niż parafia ich stałego lub tymczasowego zamieszkania albo miesięcznego pobytu, winni uzyskać zezwolenie własnego proboszcza lub ordynariusza miejsca (formularz 9). Takiego zezwolenia nie powinno się im odmawiać bez poważnej przyczyny, ani uzależniać wydania go od spełnienia wymagań, których nie przewiduje prawo kanoniczne. Po udzieleniu zezwolenia obowiązek przeprowadzenia badania kanonicznego narzeczonych przechodzi na proboszcza parafii, w której małżeństwo ma być zawarte, chyba że będzie ono zawierane w kościele nieparafialnym (rektoralnym lub zakonnym SANKTUARIUM) – w takim przypadku protokół przedmałżeński winien być sporządzony w parafii zamieszkania któregoś z nupturientów. Podobnie należy uczynić, jeśli dokonanie tego w parafii zawarcia małżeństwa byłoby dla nupturientów znacznie utrudnione (np. z powodu dużej odległości). Niezależnie od powyższego, proboszcz miejsca zamieszkania nupturientów może podjąć się przeprowadzenia badania kanonicznego narzeczonych i przygotowania ich do zawarcia małżeństwa.