Święta Bożego Narodzenia 2019 Piątek, 10 Stycznia 2020 Święta Bożego Narodzenia 2019 Boże Narodzenie 2019 czytaj więcej
Tragiczna śmierć rodziny w naszym mieście Niedziela, 22 Grudnia 2019 Tragiczna śmierć rodziny w naszym mieście czytaj więcej
Mikołaj 2019 Sobota, 7 Grudnia 2019 Mikołaj 2019 Spotaknie ze św. Mikołajem w Sanktuarium czytaj więcej
Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok Poniedziałek, 18 Listopada 2019 Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok czytaj więcej

Wyjazd Ministranów na spotkanie

Pielgrzymka ministrantów do Oświęcimia

   W dniu 21 września Liturgiczna Służba z naszego sanktuarium udała się wraz z ks. Piotrem Zielińskim do Oświęcimia na inspektorialny zjazd ministrantów. Spotkanie  to rozpoczęło się od przywitania wszystkich ministrantów z różnych salezjańskich placówek przez ks. Marka Dąbka  inspektorialnego koordynatora Liturgicznej Służby. Następnie ministranci brali udział w grze integracyjnej przygotowanej przez kleryków salezjańskich.

   O godzinie dwunastej została odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich ministrantów, której przewodniczył ks. Dariusz Bartocha dyrektor salezjańskiego zakładu w Oświęcimiu. Podczas homilii przypomniał on o zasadach którymi powinien kierować się każdy ministrant; są to zasady św. Dominika Savio patrona ministrantów: 

1. Będę często spowiadał się i przyjmował Komunię Świętą. 

2. Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja. 

3. Wolę umrzeć niż zgrzeszyć.

   Po eucharystii był czas na posiłek a po nim ministranci udali się do miejskiego muzeum w Oświęcimiu aby przybliżyć sobie historię tego miasta. Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem eucharystycznym podczas którego nastąpiło ponowienie przyrzeczeń ministranta.

tekst  (ks. Piotr Zieliński)

... Jeżeli macie kolce, połączcie je z tymi, które są w koronie Jezusa ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.