Rozporządzenie ks. Biskupa na czas epidemii Sobota, 14 Marca 2020 Rozporządzenie ks. Biskupa na czas epidemii Biskup Roman Pindel ustala zasady na czas epidemii czytaj więcej
Wielki Post 2020 Czwartek, 27 Lutego 2020 Wielki Post 2020 Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej czytaj więcej
Święta Bożego Narodzenia 2019 Piątek, 10 Stycznia 2020 Święta Bożego Narodzenia 2019 Boże Narodzenie 2019 czytaj więcej
Tragiczna śmierć rodziny w naszym mieście Niedziela, 22 Grudnia 2019 Tragiczna śmierć rodziny w naszym mieście czytaj więcej
Mikołaj 2019 Sobota, 7 Grudnia 2019 Mikołaj 2019 Spotaknie ze św. Mikołajem w Sanktuarium czytaj więcej
Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok Poniedziałek, 18 Listopada 2019 Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok czytaj więcej

Ksiądz Bosko łączy...

W uroczystość ku czci św. Jana Bosko, miało miejsce tradycyjnie spotkanie opłatkowe na Górce. Rozpoczęło się ono Mszą świętą, z kazaniem ks. Kustosza i ucałowaniem relikwii  św. Wychowawcy. Po wzmocnieniu Ducha przez wspólną modlitwę i komunię świętą, zaproszeni uczestnicy:  Panie, które przez cały rok sprzątają nasze sanktuarium, Salezjanie Współpracownicy, Chór naszego Sanktuarium, bez którego nie obejdzie się żadne ważne wydarzenie, zespół Klimczok ubogacający liturgię w czasie różnych uroczystości, udali się do Oratorium w Salezjańskiego Domu Młodzieżowego.

            Tu zastali salę pięknie przygotowaną, przez  księży i p. Zygmunta a zaopatrzoną w różne przysmaki dzięki niezawodnym naszym kucharkom, p. Halinie i p. Bożenie.

Spotkanie modlitwą, życzeniami i wierszem ks. Twardowskiego, rozpoczął Kustosz, ks.Stanisław Oskwarek. Następnie nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i życzenia, które napełniły serca wszystkich obecnych wielką otuchą i poczuciem odpowiedzialności za dzieło jakim jest Sanktuarium na Górce i wiara którą przekazujemy sobie słowem ale przede wszystkim dobrym życiem chrześcijańskim. Po pełnych dobroci słowach, wszyscy zaopatrzeni w łyżki ustawili się w kolejce do dymiącego termosu z bigosem, który dzielnie wydzielała p. Teresa, potem przyszedł czas na sałatki, ciasteczka, herbatę i kawę. I na tę chwilę ustały rozmowy, bo ciało też ma swoje potrzeby.

Pokrzepione zaś ciało kolędy śpiewać chciało, śpiewali więc i śpiewali, w ten sposób nagromadzonym uczuciom do Boga i ludzi wyraz dali. Kiedy przycichło śpiewanie, rozmów cichych szemranie, przyszedł czas na rozstanie. Ksiądz Kustosz udzielił  Bożego Błogosławieństwa na ich codzienne prace i zajęcia.

Ks. Mieczysław Faruń

Więcej zdjęć w galerii - Wydarzenia

... Jeżeli ktoś cieszy się szacunkiem, wszystko co czyni, przyjmowane jest za dobrą monetę ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.