Rozporządzenie ks. Biskupa na czas epidemii Sobota, 14 Marca 2020 Rozporządzenie ks. Biskupa na czas epidemii Biskup Roman Pindel ustala zasady na czas epidemii czytaj więcej
Wielki Post 2020 Czwartek, 27 Lutego 2020 Wielki Post 2020 Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej czytaj więcej
Święta Bożego Narodzenia 2019 Piątek, 10 Stycznia 2020 Święta Bożego Narodzenia 2019 Boże Narodzenie 2019 czytaj więcej
Tragiczna śmierć rodziny w naszym mieście Niedziela, 22 Grudnia 2019 Tragiczna śmierć rodziny w naszym mieście czytaj więcej
Mikołaj 2019 Sobota, 7 Grudnia 2019 Mikołaj 2019 Spotaknie ze św. Mikołajem w Sanktuarium czytaj więcej
Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok Poniedziałek, 18 Listopada 2019 Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok czytaj więcej

Dlaczego Wszystkich Świętych na cmentarzu?

W dzień Wszystkich Świętych byliśmy przy grobami naszych bliskich. Wielu z nich na pewno obchodziło swoje święto - bo są święci. Wielu z nich było bardzo zwyczajnymi ludźmi, a jednak są świętymi. Są świętymi, bo całe swoje życie poświęcili Bogu i ludziom. Są świętymi, bo nie zapomnieli, po co człowiek żyje na świecie. Byli bardzo często zwykłymi, ale bardzo wspaniałymi ludźmi, tymi, od których nauczyliśmy się wiary i nauczyliśmy się życia.

Za niech Panu Bogu podziękujemy, za to co dla nas zrobili, kim byli i czego nas nauczyli.

Modlimy się o zbawienie dla wszystkich tych, którzy jeszcze czekają na spotkanie z Bogiem w niebie.

Troska o zmarłych przypomina troskę o dziecko przyniesione do chrztu. Dziecko nie jest w stanie jeszcze wierzyć, przyjmuje chrzest dzięki wierze Kościoła, czyli rodziców, chrzestnych, rodziny. Podobnie zmarły w momencie pogrzebu otoczony jest wiarą Kościoła. Jest bezbronny. To rodzina i przyjaciele, wspominają go, przypominają dobro, którego dokonał, przebaczają zło, modlą się za niego.

Do końca nie wiemy, czy w konkretnym przypadku jest to modlitwa o darowanie im ziemskich win, czy modlitwa ku ich chwale, bo już osiągnęli radość nieba. Natomiast ufamy, że dobry Bóg zrozumie nasze nieporadne prośby i da więcej, niż potrafimy wypowiedzieć.

Ludzie zawsze modlili się za zmarłych. My, którzyśmy nadzieję złożyli w Jezusie, oczyma wiary widzimy dalej i więcej. Tym gorliwiej się dzisiaj modlimy.

Prośmy Boga o świętość dla nas na co dzień. Prośmy o pragnienie świętości. Prośmy o zbawienie dla naszych bliskich, aby dobry Bóg przyjął ich do grona swoich świętych. 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY 2 LISTOPADA 2014 O GODZINIE 18.30 ZGROMADZILI SIĘ NA MODLITWĘ PRZY GROBOWCU SALEZJANÓW

KOS

więcej zdjęć w galerii

... Chcecie, by diabeł was dopadł, rzadko odwiedzajcie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Chcecie by szatan uciekł od was, odwiedzajcie często Jezusa ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.