Rozporządzenie ks. Biskupa na czas epidemii Sobota, 14 Marca 2020 Rozporządzenie ks. Biskupa na czas epidemii Biskup Roman Pindel ustala zasady na czas epidemii czytaj więcej
Wielki Post 2020 Czwartek, 27 Lutego 2020 Wielki Post 2020 Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej czytaj więcej
Święta Bożego Narodzenia 2019 Piątek, 10 Stycznia 2020 Święta Bożego Narodzenia 2019 Boże Narodzenie 2019 czytaj więcej
Tragiczna śmierć rodziny w naszym mieście Niedziela, 22 Grudnia 2019 Tragiczna śmierć rodziny w naszym mieście czytaj więcej
Mikołaj 2019 Sobota, 7 Grudnia 2019 Mikołaj 2019 Spotaknie ze św. Mikołajem w Sanktuarium czytaj więcej
Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok Poniedziałek, 18 Listopada 2019 Wieczornica Patriotyczna Zespołu Klimczok czytaj więcej

Chcesz zostać salezjaninem?

Drodzy młodzi przyjaciele i wszyscy, którzy modlą się o powołania kapłańskie i zakonne !

Chcąc pomóc młodym ludziom w odkrywaniu i umacnianiu powołania, inspektoria krakowska salezjanów, proponuje młodzieży męskiej, która kończy szkołę średnią i starszej, drogę poważnego rozeznania powołaniowego - czas zwany prenowicjatem.  

Jest to okres potrzebny do weryfikacji powołania oraz uzyskania koniecznej dojrzałości ludzkiej i duchowej oraz pewności niezbędnej ku temu, aby wstąpić i kroczyć drogą życia zakonnego.

Na tym etapie kandydat zapoznaje się z charyzmatem salezjańskim, a jednocześnie zostaje poddany sprawdzianowi zdatności niezbędnej do rozpoczęcia kanonicznego nowicjatu.

W wielu zakonach prenowicjat ma formę zamkniętą, czyli odbywa się w klasztorze. My proponujemy nieco inne rozwiązanie. 


Pierwsze miesiące, od lutego do końca czerwca, kandydaci pozostają w rodzinach, uczęszczając do szkoły, studiując lub pracując. Jednocześnie co dwa tygodnie (zjazdy dwa razy w miesiącu od piątku do niedzieli), będą przygotowywać się do nowicjatu poprzez wspólne spotkania formacyjne, rekolekcje, rozmowy indywidualne z odpowiedzialnym za prenowicjat.

Drugi etap realizacji czasu prenowicjatu obejmuje miesiące od początku lipca do końca sierpnia. Będzie miał miejsce w naszym domu w Oświęcimiu, gdzie kandydatom zwracać się będzie uwagę na pogłębienie świadomości powołaniowej, przeanalizowanie osobistych motywacji, zapoznanie z doświadczeniem życia wspólnotowego, przygotowanie i praktykowanie niektórych działań apostolskich. Ten drugi etap będzie realizowany wspólnie z prenowicjuszami z inspektorii wrocławskiej.

Po ukończeniu prenowicjatu kandydat składa podanie o przyjęcie do nowicjatu.

ZGŁOSZENIA: Ks. ADAM PASZEK 

wikariusz@sdb.krakow.pl 

tel. 606225959

Bardzo proszę wszystkich, którzy te informacje czytają o modlitwę w intencji młodych ludzi, którzy myślą o drodze życia zakonnego, jak również składanie otwartej propozycji oraz zachętę, by młodzi, chcieli podjąć trud odczytywania własnego powołania a w tym jakże powołania salezjańskiego.

ks. Stanisław Oskwarek sdb

... Chcecie, by diabeł was dopadł, rzadko odwiedzajcie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Chcecie by szatan uciekł od was, odwiedzajcie często Jezusa ... Św. Jan Bosko
Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.